Rubriky
Rychnov nad Kněžnou

Městský Podorlický pivovar: Oáza čistého piva

Městský Podorlický pivovar se nachází v srdci Rychnova nad Kněžnou a je synonymem pro vysokou kvalitu a tradici v pivovarnictví. Tento pivovar je známý svým závazkem k čistotě a kvalitě piva, což dokládá jeho přísné dodržování principů Reinheitsgebot – zákona o čistotě piva, který pochází z Německa a diktuje, že pivo smí být vyráběno pouze z vody, sladu, chmele a kvasinek.

Suroviny českého původu a tradiční výroba

Veškeré používané suroviny pocházejí z České republiky, což zahrnuje slad z tradiční malokapacitní sladovny v Dobrušce a světoznámý žatecký chmel. Důležitým prvkem je také voda z hloubkového vrtu RK1 z obce Slemeno, která díky své kvalitě a minimální ekologické zátěži výrazně přispívá k jedinečné chuti piv. Pivovar ctí tradiční výrobní metody, kdy pivo kvasí na spilce a zraje v ležáckých tancích, což pivům propůjčuje nezaměnitelný charakter.

Sortiment piv a závazek k tradici

Městský Podorlický pivovar nabízí široký sortiment piv, mezi která patří Zilvar 10, Kaštan 11, Kněžna 12, Kvardian 14 a Habrovák 15. Všechna piva jsou nefiltrovaná, neobsahují konzervační či stabilizační prostředky a jsou vyráběna podle receptur, které sahají až do dob pana Jana Mikše nejstaršího, sládka a majitele bývalého Podorlického pivovaru.

Prostor pro všechny

Kromě vynikajícího piva nabízí pivovar také přátelské prostředí s nekuřáckou restaurací, dětským koutkem, zahrádkou a ubytovacími možnostmi. Cyklisté jsou rovněž vítáni, což dělá z pivovaru ideální místo pro rodinné výlety a setkání s přáteli.

Kladné hodnocení a doporučení

Městský Podorlický pivovar si vysloužil vysoké hodnocení 4,5 z 5 díky svému vynikajícímu pivu, přátelskému servisu a příjemnému prostředí. Recenze od návštěvníků chválí kvalitu piva, atmosféru a skvělé služby, které pivovar poskytuje. Mnoho z nich zmiňuje, že Kaštan a Kněžna jsou jejich oblíbené volby a doporučují návštěvu pivovaru všem milovníkům piva.

Městský Podorlický pivovar
Městský Podorlický pivovar

Pivovar stojí na pilířích tradičního pivovarnictví

Městský Podorlický pivovar stojí na pilířích tradičního pivovarnictví a kvality surovin, což se odráží ve vynikající chuti jeho piv. S širokým sortimentem, přátelským prostředím a silným důrazem na tradiční metody výroby je toto místo pokladem pro všechny, kteří oceňují dobré pivo a pohostinnost. Ať už jste místní obyvatel nebo návštěvník, Městský Podorlický pivovar je destinací, kterou byste neměli minout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *