Rubriky
Praha

Olivův pivovar: Tradice a inovace v Dolních Břežanech

Olivův pivovar v Dolních Břežanech je místem, kde se snoubí bohatá historie s moderním pivovarnictvím. Tento pivovar, který si zachoval tradiční české výrobní metody, se pyšní nefiltrovanými pivy vyráběnými z nejlepších místních surovin.

Historické kořeny Olivova pivovaru

Již od 16. století bylo zřejmé, že každé větší panství muselo mít svůj pivovar, což byla zárukou nejen soběstačnosti, ale i významného zisku. První zmínky o pivovaru v Dolních Břežanech sahají až do roku 1580, kdy se v popisu místní tvrze objevuje zmínka o pivovaru a sladovně. Voda, klíčový prvek pro výrobu piva, byla již od konce 16. století přiváděna z pramene do pivovaru pomocí dubového potrubí, což zajišťovalo výjimečnou kvalitu vyráběného piva.

Přechod k modernímu pivovarnictví

Po období stagnace a úpadku, které pivovar zaznamenal během třicetileté války a v období socialismu, kdy už v pivovaru pivo nebylo vařeno, přichází s rokem 2015 nová éra. Olivův pivovar otevírá své brány s cílem obnovit tradici výroby piva v Dolních Břežanech. Ve spolupráci s vědeckovýzkumným centrem HiLASE vzniká moderní pivovar, který se zaměřuje na produkci tradičních českých piv, jako jsou Dolnobřežanská 10° a Laser beer – světlý ležák, který má být symbolem kvality a tradice.

Unikátní nabídka piv

Kromě tradičních světlých ležáků nabízí Olivův pivovar také širokou škálu svrchně kvašených speciálů. Mezi ně patří polotmavý York, osvěžující pšeničné pivo Gari, temný stout Theodor a aromatický India Pale Ale, které jsou připravovány s důrazem na kvalitu a originální receptury.

Olivův pivovar dnes

Olivův pivovar v Dolních Břežanech dnes představuje místo setkávání tradice a inovace. S respektem k historii a zároveň s otevřením novým trendům v pivovarnictví se pivovar stává hrdým pokračovatelem bohaté pivovarské tradice regionu. Svými kvalitními a chutnými pivy si získává srdce nejen místních obyvatel, ale i návštěvníků z širšího okolí. Je to místo, kde se láska k pivu propojuje s vášní pro jeho výrobu, a kde každý milovník piva najde svůj oblíbený šálek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *