Rubriky
Nejlepší pivo

Nejlepší česká piva v roce 2023

Česká republika je známá svým pivem, které patří k nejlepším na světě. Výběr nejlepších 10 piv z České republiky není snadný úkol, ale zde je náš seznam nejlepších piv, která byste si neměli nechat ujít.

 1. Pilsner Urquell – Toto pivo je ikonické, nejen v České republice, ale i v celém světě. Pochází z Plzně a má bohatou chuť s příjemnou hořkostí. Pivovar Pilsner Urquell ho vaří již od roku 1842.
 2. Krušovice – Toto pivo se vaří ve stejnojmenném městě nedaleko Prahy. Je to světlé pivo s lehkou chutí a jemným aroma. Krušovice je také známá svou tmavou variantou piva.
 3. Budweiser Budvar – Budweiser Budvar je největší konkurent Pilsneru Urquellu. Vaří se v městečku České Budějovice a má bohatou chuť a jemné aroma. Budvar se také vyrábí jako tmavé pivo.
 4. Bernard – Pivo Bernard pochází z malého městečka v Krkonoších. Jeho chuť je velmi specifická a charakteristická pro piva, která se vaří v této oblasti. Bernard nabízí řadu různých variant piva, včetně IPA, červeného a tmavého piva.
 5. Svijany – Pivovar Svijany se nachází nedaleko Liberce a vaří se zde pivo už od roku 1564. Jeho chutě jsou velmi bohaté a pestré, a nabízí mnoho různých variant piva.
 6. Matuška – Pivovar Matuška je poměrně nový pivovar, ale již si získal řadu fanoušků. Jeho piva jsou velmi inovativní a mají unikátní chuť. Matuška je známá svými různými IPA a stouty.
 7. Kocour – Kocour je další poměrně nový pivovar, který se rychle etabloval na české pivní scéně. Jeho piva mají vysokou kvalitu a velmi bohatou chuť. Kocour nabízí řadu různých piv, včetně IPA, stoutů a pšeničných piv.
 8. Chodovar
  Chodovar je pivovar v Plzeňském kraji, který se specializuje na výrobu tradičních českých piv. Pivo má jemnou chuť a je ideální pro ty, kteří mají rádi piva s mírnou sladovou chutí.
 9. Lobkowicz
  Lobkowicz je skvělé pivo, které se vyrábí v pivovaru v Roudnici nad Labem. Pivo má jemnou chuť s výraznými tóny karamelu a hořkosti.
 10. Zlatopramen
  Zlatopramen je jedno z nejoblíbenějších piv v České republice a je známé svou vynikající kvalitou. Pivo má plnou chuť s jemnými tóny karamelu a hořkosti.

V České republice je mnoho dalších skvělých piv, které stojí za ochutnání. Při návštěvě České republiky byste si neměli nechat ujít možnost ochutnat některé z těchto skvělých piv a objevit tak bohatou a pestrou pivní kulturu této země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *